دیدار دانش آموزان انجمنی با مدیرکل صدا و سیما استان

دیدار دانش آموزان انجمنی با مدیرکل صدا و سیما استان
آبان 12, 1400
105 بازدید

به مناسبت هفته دانش‌آموز جمعی از دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی با مدیر کل صدا و سیما دیدار کردند. این برنامه با تلاوتی از آیات قرآن آغاز گردید و […]

به مناسبت هفته دانش‌آموز جمعی از دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی با مدیر کل صدا و سیما دیدار کردند.

این برنامه با تلاوتی از آیات قرآن آغاز گردید و تعدادی از دانش آموزان دغدغه ها و مطالبات خود را پیرامون مسائل دانش آموزای و سیمای استان برا نوجوانان مطرح نمودند.

حجت الاسلام دکتر محمد عرب در ابتدای این دیدار ضمن تبریک هفته دانش آموز در این نشست گفت:

۱۳ آبان ماه در تاریخ کشور، دارای اتفاقات مهم و سرنوشت سازی است
تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳،

راهپیمایی دانش آموزان در حمایت از امام خمینی و جمهوری اسلامی و شهادت جمعی از آنها در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نیز نام گرفت

و همچنین تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری مهم تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی برای کشور تغییر داده‌اند.

ایشان ضمن بیان استعداد دانش آموزان در برگزاری ویژه برنامه های دانش آموزی تاکید کرد:

که صدا و سیما مرکز خوزستان می‌بایست از ظرفیت ۱۲۰۰ هزار دانش آموزان خوزستانی بهره مند و از استعدادهای آنها جهت تولید محتوای فاخر بهره مند شود.

در ادامه جناب آقای رحیمی مدیر کل صدا و سیما ضمن تمجید از فعالیت‌های انجمن اسلامی گفت:

من خودم نیز در زمان دانش آموزی عضو اتحادیه دانش آموزان بوده و همچنین مسؤل آموزش اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان ایلام شدم و بدون تردید دانش آموزان امروز با پشتکار و خوب درس خواندن، مدیران آینده اسلامی خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد:

از این هفته بعد امکان تولید مستندهای دانش آموزی که توسط خود دانش آموزان تولید شود امکان پخش از مرکز صدا و سیمای استانی را خواهد داشت و از همه دانش آموزان نخبه و توانمند در این زمینه دعوت به همکاری نمود.

بیش از ۱۰ نفر از دانش آموزان نخبه خوزستانی نیز انتقاد ها و پیشنهادهای خودشان را با مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان مطرح نمودند.

در پایان این نشست مدیر کل صدا و سیما قول برگزاری ویژه برنامه دانش آموزی از سیمای استانی را به دانش آموزان انجمنی دادند.