دیدار و تقدیر از امام جمعه استان بمناسبت هفته معلم

دیدار و تقدیر از امام جمعه استان بمناسبت هفته معلم
اردیبهشت 15, 1399
402 بازدید

مدیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خوزستان به همراه مدیر و معاونین اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و جمعی از فرهنگیان استان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام […]

مدیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خوزستان به همراه مدیر و معاونین اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و جمعی از فرهنگیان استان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام “معلم” با حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در این دیدار به مناسبت هفته بزرگداشت مقام “معلم” با تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت: هفته معلم و سالگرد شهادت معلم شهید مطهری را گرامی می‌داریم.

وی به ماه مبارک رمضان و وظایف فردی و اجتماعی انسان اشاره و بیان کرد: وظیفه فردی این ماه، استفاده از لحظه به لحظه‌های ماه مبارک رمضان و ظرفیت‌های آن است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این‌که ماه مبارک رمضان برای جلا پیدا کردن جان انسان است، ادامه داد: قلب انسان بیشترین سهم را در جلا پیدا کردن برعهده دارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد به ضرورت تلاش برای استفاده از باقیمانده از نعمت‌ها و فرصت‌های ماه مبارک رمضان اشاره و افزود: انسان خود را برای شب‌های قدر ماه مبارک رمضان مهیا کند.

وی با اشاره به آیه قرآنی «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنْفُسَكُمْ»، ادامه داد: وقتی انسان شیء گرانبهایی دارد به دقت از آن حفاظت و حراست می کند. هر مقدار این شیء با ارزش‌تر باشد حراست و حفاظت انسان بیشتر و بهتر است.

امام جمعه اهواز با بیان این‌که اصل حفاظت و حراست اصل عقلایی است که کل عالم آن را پذیرفته است، افزود: هنگامی که انسان سوار هواپیما می‌شود از ابتدا تا پایان سفر چندین بار تذکر مبنی بر رعایت ایمنی داده می‌شود تا از جان انسان حراست و حفاظت ایجاد شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با اشاره به این‌که حراست و حفاظت از شخص اصل عقلانی است، خاطرنشان کرد: حفاظت از جان و روح انسان هم وظیفه انسانی است که باید آن را حفظ کند و نظارت کاملی بر آن داشته باشد.

وی به آیه قرآنی «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنْفُسَكُمْ» که اشاره و اظهار داشت: این آیه یعنی اینکه مراقب و مواظب باشید که آیا نفس، جان و روح انسان سرجای خود هست یا نیست؟

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این‌که “تقوای فردی و اجتماعی” می‌تواند ما را حفظ کند، بیان کرد: محصول یک ماه مبارک رمضان «لَعَلَّكُم تَتَّقونَ» می‌باشد و تقوا عامل حفاظت و حراست از انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با اشاره به این‌که شیطان همواره در کمینگاه است، عنوان کرد: یک نگاه به نامحرم تیری از تیرهای شیطان است که به روح و جان انسان می‌خورد. شیطان تنها به واسه نگاه کردن به نامحرم به انسان تیر نمی‌زند بلکه تمامی گناهان تیر می‌باشد اما تقوا مانعی در برابر این تیرها است.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,