سومین نشست از سلسله جلسات مهدی باوری و مهدی یاوری دانش آموزی برگزار شد.

سومین نشست از سلسله جلسات مهدی باوری و مهدی یاوری دانش آموزی برگزار شد.
بهمن 22, 1399
41 بازدید

سومین نشست از سلسله جلسات مهدی باوری و مهدی یاوری دانش آموزی برای دانش آموزان برگزار شد. در این جلسات که به صورت منظم هر سه شنبه شب ساعت ۱۹ […]

سومین نشست از سلسله جلسات مهدی باوری و مهدی یاوری دانش آموزی برای دانش آموزان برگزار شد.
در این جلسات که به صورت منظم هر سه شنبه شب ساعت ۱۹ از بستر فضای مجازی پخش میشود، حدود یکساعت دانش آموزان سوالات، و دغدغه های خود را پیرامون مباحث مهدویت از کارشناس جلسه پرسیده و پاسخ خود را دریافت میکنند.
در سومین هفته برگزاری این جلسه، حجت الاسلام محمد عرب در خصوص انتظار فرج حضرت مهدی (عج) و حالت های مواجهه افراد توضیحاتی را طبق آیات قرآن و روایات اهل بیت (علیهم السلام) برای دانش آموزان توضیح داده و در ادامه برای روشن شدن بهتر این موضوع تمثیل زیبایی برای دانش آموزان از یکی از عرفای بزرگ مرحوم دولابی بیان کردند، که بسیار آموزنده بود، که آورده میشود:
پدری چهار تا بچه خودش رو گذاشت توی سالنی و گفت این جا را مرتب کنید تا من برگردم ، خودش هم رفت پشت پرده یکی از اتاق های سالن.
از آنجا هر چهار فرزندش رو نگاه می کرد و می دید هر کدوم چه کار می کنند ، می نوشت توی یک کاغذ که بعد حساب و کتاب کند ….
یکی از بچه ها که گیج بود ، حرف پدر یادش رفت . سرش گرم بازی شد، یادش رفت که آقاش گفته خانه را مرتب کنید.
یکی از بچه ها شرور بود، شروع کرد خانه را به هم ریختن و داد و فریاد می کرد که من نمی گذارم کسی این جا را مرتب کند.
یکی که خنگ بود ، ترسید . نشست وسط و شروع کرد به گریه و جیغ و داد که آقا بیا ، بیا ببین این نمی گذارد، مرتب کنیم.
اما آنکه زرنگ بود ، نگاه کرد ، سایه تن آقایش رو دید از پشت پرده. تند و تند مرتب می کرد همه جا را ، می دانست آقاش دارد توی کاغذ می نویسد. هی نگاه می کرد سمت پرده و می خندید . دلش هم تنگ نمی شد. می دانست که آقاش همین جاست. توی دلش هم گاهی می گفت اگر دقیقه دیر تر بیاید باز من کارهای بهتر می کنم.
آن بچه شرور همه جا را هی می ریخت به هم ، هی می دید این خوشحال است ، ناراحت نمی شود.
وقتی همه جا را ریخت به هم ، آن وقت آقاش آمد . ما که خنگ بودیم ، گریه و زاری کرده بودیم ، چیزی گیرمان نیامد . او که زرنگ بود و خندیده بود ، کلی چیز گیرش آمد.
زرنگ باش ، خنگ نباش ، گیج نباش. شرور که نیستی الحمدالله . گیج و خنگ هم نباش ، نگاه کن پشت پرده ، رد آقا را ببین و کار خوب کن ، خانه را مرتب کن ، تا برگردد آقا…
برچسب‌ها:, , ,