نشریه آینده سازان با بیش از ۴۰ سال سابقه در حوزه نوجوان باز به میدان آمد

نشریه آینده سازان با بیش از ۴۰ سال سابقه در حوزه نوجوان باز به میدان آمد
اسفند 28, 1399
52 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، سردبیر نشریه آینده سازان گفت: با تحولی که طی سال های اخیر درزمینه رسانه  صورت گرفته است  و فضای […]

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، سردبیر نشریه آینده سازان گفت: با تحولی که طی سال های اخیر درزمینه رسانه  صورت گرفته است  و فضای مجازی در انواع متنوعش ظرفیت های گسترده ای را در اختیار افکار عمومی قرار داد، رسانه های کاغذی می بایست کارویژه تازه ای را برای خود در نظر می گرفتند. این مقطع از تطور دنیای رسانه همزمان شد با دوره ای که آینده سازان از انتشار باز ایستاده بود و دوباره قصد بازگشت به فعالیت را داشت.

وی گفت: درباره سابقه این نشریه البته حرف های گفتنی بسیار است اما این گذشته آن چنان روشن است که شاید پرداختن به آن، به تکرار مکررات بینجامد. سابقه ای بیش از ۴۰ سال یعنی از دی ماه ۱۳۵۸ تا کنون آن هم به عنوان اولین نشریه دانش آموزی کشور چیزی نیست که از دید مخاطبین این حوزه پنهان بماند یا حتی پس از دوره ای عدم انتشار به فراموشی سپرده شود به هر حال برای شروع به کار مجدد این نشریه در گام اول مطالعات اکتشافی در زمینه نیاز مخاطب صورت گرفت و حاصل آن، یک تحول در «فرم، محتوا و حتی مخاطب» این نشریه برای انتشار در دوره جدید بود.

نشریه آینده سازان که تا دیروز «برای نوجوانان» سخن می گفت، از امروز تصمیم گرفته است که «درباره نوجوان» بیاندیشد و البته مخاطبش را نیز که خود دست اندرکار و سیاست گذار امر نوجوان است کمی به تامل وا دارد.

این شماره که پیش روی شماست تلاش کرده تا نوجوان را تعریف کند و روش مطالعه درباره نوجوانی را به دست آورد. در ادامه اما هر شماره از این فصلنامه تخصصی به یکی از مسائل نوجوان اختصاص خواهد یافت و پیرامون آن مسئله به جزییات به بحث خواهد پرداخت.

گفتنی است علاقه مندان جهت تهیه این نشریه به دکه های روزنامه فروشی سراسر کشور مراجعه نمایند و یا طریق اپلیکیشن طاقچه جهت خرید اینترنتی این نشریه اقدام نمایند.