هویزه | تربیت دانش‌آموز متعهد و مومن اولویت انجمن اسلامی است

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی شهرستان هویزه گزارشی از عملکرد چند ماهه این تشکل ارائه کرد که در ادامه می‌خوانید.

از جمله مهمترین نیازهای جامعه اسلامی داشتن افراد متعهد، با ایمان و مسؤلیت پذیر می باشد.

بدون شک تحقق چنین امری نیازمند اهتمام ویژه نهادهای فرهنگی نسبت به امر تعلیم و تربیت نوجوانان و تدارک برنامه ها و فراهم نمودن فرصت های تجربه برای آنان جهت سوق دادن آنها به سمت تحقق اهداف والای جامعه طراز اسلامی می باشد.

بحمد الله اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از جمله تشکل های برآمده از متن جامعه اسلامی و دغدغه مند در این زمینه می باشد بطوری که نخبه یابی و نخبه پروری را سرلوحه برنامه ها و اهداف ویژه خود قرار داده است .

به مدد الهی با استقرار و شروع بکار اتحادیه در شهرستان هویزه، تمام توان و همت این تشکل امین و دانش آموز محور، این بوده است که دانش آموزان مستعد ضمن شناسایی و بکارگیری در اجرای برنامه های انجمن های اسلامی در مدارس ، زمینه رشد و بالندگی این دانش آموزان را با ارائه مشوق ها و مشورت های لازم فراهم آورده و دانش آموز نخبه رابه عنصری مسؤلیت پذیر و حساس نسبت به مسائل مهم روز جامعه اسلامی تبدیل نماید.

این تشکل امین با فراهم نمودن فرصت ایده پردازی بویژه در برنامه های محوری اتحادیه مانند مدرسه انقلاب و هیئت های انصارالمهدی(عج)، ضمن ایجاد بستری برای دانش آموزان جهت خلق آثار هنری ، آنها را به سمت تحقیق و تعمق در مسائل مهم و کلان انقلاب اسلامی سوق داده است .

حضور و مشارکت دانش آموزان در برنامه های اتحادیه در بحران کرونا (اطعام ، توزیع بسته های غذایی ، توزیع ماسک و شناسایی دانش آموزان بی بضاعت جهت هدایت کمک های خیرخواهانه سایر نهادهای مسؤل به سمت اقشار نیازمند از دیگر نمود های بارز حضور دانش آموزان در صحنه ی سیاسی و اجتماعی جامعه می باشد.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *