وبینار هفتگی سه شنبه های مهدوی (کارشناس حجت الاسلام شفیعی)

وبینار هفتگی سه شنبه های مهدوی (کارشناس حجت الاسلام شفیعی)
مرداد 17, 1400
67 بازدید

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان ، جلسه سه شنبه های مهدوی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی همراه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در […]

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان ، جلسه سه شنبه های مهدوی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شفیعی همراه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

در این جلسه که با محوریت اثبات نبوت، امامات و در نهایت مهدویت انجام شد ، ایشان بر نیاز به مداوم انسان به امر هدایت از ابتدا تا به انتها و به شیوه های مختلف اشاره کردند و این اصل و سنت را لازمه حیات معنوی بشر دانستند.
در ادامه ایشان این نکته را متذکر شدند که این نیاز با پایان نبوت نه تنها تمام نشد، بلکه بعد از پیامبر اکرم بیشتر شد اما ضعف در حمایت از حق را عامل اصلی عقب افتادگی تدریجی جهان اسلام و مسلمین دانستند و هشدار دادند که تشخیص مصادیق حق در روزگاران کنونی می‌تواند راه اصلاح جوامع مسلمان را باز کند.

در پایان ایشان با نقل قولی از سخنان آیت الله عاملی، امام عصر را حاضری غائب توصیف کردند که بر زندگی ما اشراف دارند و تمام اعمال و رفتار ما توسط ایشان دیده می‌شود.هرچه ما در زندگی خود امام زمانیتر زندگی کنیم و دیگران را نیز به این امر دعوت کنیم، زمینه تسریع ظهور ایشان را فراهم کرده ایم.