سومین کارگاه والدین دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی+متن جلسه

سومین کارگاه والدین دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی+متن جلسه
دی 4, 1399
324 بازدید

سومین جلسه تکنیک های برخورد صحیح والدین با نوجوان،شناخت دوران نوجوانی از سلسله جلسات مباحث مشاوره روانشناختی حجت الاسلام دکتر روح الله شریفی نژاد با حضور جمعی از مادران دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سومین جلسه تکنیک های برخورد صحیح والدین با نوجوان،شناخت دوران نوجوانی از سری سلسله جلسات مباحث مشاوره روانشناختی حجت الاسلام دکتر روح الله شریفی نژاد با حضور جمعی از مادران دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اهواز برگزار شد.

در این جلسه که با حضور تعداد محدودی از خانواده ها برگزار شد، دکتر روح الله شریفی نژاد گفت: بچه ها را یک مقداری آزاد بگذارید، آزادی حق هر انسانیست، نسل امروز برای آزادی و برابری خیلی می جنگد و تفکر قدیمی ها را قبول ندارد.

ایشان افزودند: اگر پنج سال پیش به ما می‌گفتند فضای مجازی، به آن می خندیدیم باورمان نمی شد ولی میبینیم که شده، تا پنج سال دیگر این مشکلات دیگر مشکل نیست دیگر این مشکلات را نداریم هر پنج شش سال یکبار سبک زندگی آدم ها عوض می شود. دوره ما تلویزیون دو شبکه بیشتر نداشت و ساعت ۱۱ همه خواب بودیم ولی الان چندین شبکه و فضای مجازی سبک زندگی ما را عوض کرده یعنی آن چیزی که زمان ما بوده عوض شده.

در ادامه این جلسه که بصورت مجازی نیز در حال برگزاری بود، حجت الاسلام شریفی نژاد در پاسخ به سوال مادری که گفت: فرزندم در آموزش مجازی استرس بالایی دارد ترس از قطع و وصل اینترنت ،از عقب ماندن از درس، به او می‌گویم نترس چیزی نیست، اما استرس دارد. اینگونه پاسخ داد:

لازم است که بستر مناسب برایش فراهم کنید، تمهیدات لازم را بچینید به او نگویید استرس نداشته باش، چون تاثیری ندارد. با والدین دوستانش تماس بگیرید و در مورد این مشکل که باعث ترس اوست صحبت کنید و اجازه دهید آنها هم راهکار بدهند فرزند شما فکر می‌کند شما دانای کامل هستید و همه چیز را می دانید مدام با شما تماس می گیرد و مشکلش را مطرح می‌کند، باید ببینند شما هم نمی توانید و شما هم از دیگران کمک می گیرید باید یاد بگیرد از دیگران کمک بگیرد تا بفهمد که آدم های دیگری هستند که می توانند به او کمک کنند.

در پایان دکتر شریفی نژاد افزودند: شما سوپرمن زندگی بچه‌هایتان نیستید، ما سوپرمن نیستیم ، شما مشاوره تربیتی آموزشی نیستید ، شما همه کاره بچه نیستید ، یه جوری با بچه ها برخورد نکنیم که یعنی ما همه چی دان هستیم اجازه دهیم برای حل مشکلاتشان خودشان تلاش کنند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,