سومین نشست منظومه فکری جوانان برگزار شد

سومین نشست منظومه فکری جوانان برگزار شد
شهریور 2, 1399
334 بازدید

سومین جلسه کلاس مشاوره تربیتی نوجوان با حضور اعضای اتحادیه انجمن اسلامی اهواز -واحد خواهران- برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان سومین جلسه کلاس مشاوره تربیتی نوجوان با عنوان خودباوری ، من کیستم ؟ با حضور حجت الاسلام دکتر روح الله شریفی نژاد مشاور و کارشناس تربیتی برگزار شد.

این جلسه با حضور دانش آموزان مشتاق و رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی انجام شد.

در این جلسه دکتر شریفی نژاد به بحث و گفتگو با دانش آموزان حاضر در جلسه پرداختند و پرسیدند بزرگترین ویژگی شما چیست و با پاسخ های متفاوتی از سوی دانش آموزان مواجهه شدند.

حجت الاسلام شریفی نژاد تشریح کرد: چرا ویژگیهای بیان شده از سوی شما با هم متفاوت است؟ بطور مثال این خانم گفتند من قدرت تفکر دارم ، یعنی بقیه قدرت تفکر ندارند؟ همه ما این ویژگی‌ها را داریم ، پس چرا ویژگیهای انتخابی ما با هم متفاوت است؟ چرا این ویژگی را انتخاب کردید؟ این آن سوالی است که باید جواب آن را پیدا کنیم و شما می فهمید کی هستید ؟ نه اینکه ، چی هستید ؟

دکتر شریفی نژاد افزود: برای اینکه در آینده بدانیم چطور زندگی کنیم به این سوالها جواب دهید ، پاسخ به این سوالها باعث می شود که شما به اصالت درونی خودتان بیشتر پی ببرید ، باعث می شود که واقعا بفهمید کی هستید. آن وقت است که حال زندگی مان خوب می شود.

در پایان برای درک بهتر موضوع به فرمایشی از حضرت علی(علیه السلام) اشاره کردند که مولا فرمودند: خدایا بهشت هم نبری مرا،هیچی هم به من ندهی، تو را عبادت میکنم چون تو لایق عبادتی. این انسان کامل است ، انسان کامل انسانی است که بخاطر حب و بغض زندگی نمی کند، بخاطر چیزی که اصالت دارد زندگی می کند.

لازم به ذکر است که ای سلسله جلسات بر اساس کتاب منظومه فکری جوانان و نوجوانان میباشد.

برچسب‌ها:, , , ,