شباهت‌های جالب امام زمان به انبیای الهی

شباهت‌های جالب امام زمان به انبیای الهی
اسفند 13, 1399
124 بازدید

امام زمان(عج) با ۱۴ پیامبر الهی در مواردی مثل اخلاق، رفتار، غیبت طولانی، طول عمر، جوانی و برخی خصوصیات دیگر، شباهت‌هایی دارند.

هشتمین جلسه، از سلسله جلسات سه‌شنبه‌های مهدوی، با سخنرانی حجت‌الاسلام محمد عرب مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان خوزستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام عرب در ابتدای این جلسه ضمن برشمردن شباهات‌های امام زمان (عج) با برخی از انبیای الهی گفت: امام زمان(عج) با ۱۴ پیامبر الهی در مواردی مثل اخلاق، رفتار، غیبت طولانی، طول عمر، جوانی و برخی خصوصیات دیگر، شباهت‌هایی دارند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان خوزستان در ادامه افزود: حضرت صاحب‌الزمان(عج) در نام و اخلاق به پیامبر گرامی اسلام(ص)، در مخفی ‌بودن ولادت به حضرت ابراهیم و موسی علیهم‌السلام، در طول عمر به حضرت نوح، ‌در جوان‌ بودن هنگام بازگشت از غیبت به حضرت یونس و عزیر نبی، در ایجاد حکومت عادلانه به حضرت داوود و در زیبایی و ناشناخته بودن به حضرت یوسف شباهت دارند.

حجت‌الاسلام عرب با بیان داستانی از قرآن کریم پیرامون شباهت حضرت عُزیر به امام زمان(عج) گفت:حضرت عُزَیر نبی(ع) وقتى به سن پنجاه سالگی رسید، همسرش باردار بود. روزی استخوان‌هاى پوسیده‌ى حیوانی را در مکانی دید و درباره معاد و زنده شدن مردگان در روز قیامت سوالاتی برایش ایجاد شد.

وی ادامه داد: خداوند او را به مردگان ملحق كرد و پس از صد سال او را زنده نمود. در همان حالت جوانی صحنه معاد را به چشم خود دید و بر اطمینانش به زنده شدن مردگان و وعده‌های الهی افزوده شد.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان خوزستان در پایان تاکید کرد: حضرت مهدی(عج) نیز در زمانیکه که ظهور می‌کنند، با وجود غیبت طولانی چهره جوان و شادابی دارند.

برچسب‌ها:, , ,